Pnömatik alanında, sahip olduğu %32'lük global pazar payı ile lider konumda olan SMC firması, 620.000'in üzerinde ürün çeşitliliği ile müşterilerine hizmet vermektedir. Dünyadaki ilk 1000 büyük şirket içinde; 640. sıradadır. (Kaynak- Business Week Global 1200 – Leaders Aralık 2005).

 

1959 yılında Japonya'da kurulan SMC firmasının satış ağı günümüzde 78 ülkede 400 lokasyona ulaşmıştır. Japonya, Çin ve ABD'de olduğu gibi, İngiltere ve Almanya'da bulunan iki AR-GE merkezinde 1400 mühendisle  Avrupa pazarına ortalama her yıl 40 yeni ürün sunuyor. SMC'nin gücü; Ar-Ge çalışmalarına verdiği önem ve müşteri odaklı yaklaşımının bir sonucudur. SMC Pnömatik FORBES dergisi tarafından dünyanın en yenilikçi ilk 100 firması arasında seçildi. Bu listede pnömatik kökenli başka bir firmanın bulunmaması, SMC'nin ürün inovasyonuna verdiği önemi göstermektedir.

 

Başta Japonya olmak üzere, dünyanın çeşitli yerlerinde 28adet fabrikası bulunan SMC, İstanbul'da Müşterilerine hızlı teslim amacıyla ara strok silindir üretimi gerçekleştirmektedir. SMC ürünlerinin % 100'e yakını kendi fabrikalarında üretilmektedir.

 

SMC tamamı SMC'nin fabrikalarında gerçekleştirilen dökme, işleme, yüzey iyileştirme, kaplama, montaj ve incelemeden oluşan enteğre bir üretim sistemine sahiptir. Bu sayede düşük maliyet ve kısa teslim süreleri sağlanmaktadır.


Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin ürünleri daha da büyük güvenle kullanabilmesini sağlamak amacıyla, SMC uluslararası standart sertifikaları olan ISO9001 ve ISO14001 alarak, kalite garantisi ve çevre bilinci için eksiksiz bir yapı oluşturmuştur. 

 

SMC Konya Bayisi olarak amacımız; Konya – Karaman –Aksaray bölgesinde Türk sanayicisi ile birlikte yakın ilişki içerisinde olarak; endüstrinin ihtiyaç duyduğu kaliteli ürünleri sağlamak ve diğer ülkelerde edindiğimiz tecrübe ve bilgiyi kullanarak çözüm önerileri sunmak; Türk sanayisi ve sanayicisinin gelişimine katkı sağlamaktır.